Haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı İldem Pazarını Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İldem bölgesinde kurulan İldem Pazarı’nı ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlar ve pazarcılarla sohbet etti. Önder Büyükkılıç, tezgahları tek tek dolaşarak esnafa nasıl olduklarını sordu, istek ve tekliflerini dinledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, esnaf gezilerine İldem pazar yeri ile devam etti. Pazarcılar ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya gelen Önder Büyükkılıç, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek talep ve teklifleri yerinde dinledi. Markette alışveriş yapan ailelerin çocuklarıyla yakından ilgilenen Büyükkılıç, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı. Pazar yerinde ilgi ve sevgiyle karşılanan Önder Büyükkılıç, vatandaşlara ‘hayırlı alışverişler’, esnafa da ‘hayırlı işler’ diledi. Vatandaşların ve esnafın talep ve tekliflerini dinlediğini, pazar esnafıyla buluştuğunu belirten Büyükkılıç, vatandaşlara ve pazar esnafına yoğun ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti. Önder Büyükkılıç burada yaptığı açıklamada; “İldem pazarındayız. Vatandaşlarla alışveriş yapma keyfini yaşadık. Her zaman taleplerini dinledik. Pazarcılarımızla buluşma fırsatı bulduk. Her zaman olduğu gibi kendilerine sıcak ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. bizi” dedi.

Esnafın taleplerine anında talimat verdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, şöyle konuştu; “Elbette pazar yeri ile ilgili hava koşullarının getirdiği ufak tefek talepler var. Bunları cesurca konuşuyorum. Elimizden geldiğince ilgili arkadaşlarımıza talimatlarımızı verdik. Burada pazar yerimizde de güneş enerjisi var. Enerji santrali. Hem piyasa hem de belediye kazanıyor. Bu sayede vatandaşlarımız da kazanıyor. “Hizmete vesile oluyor. Bize hayırlar getirsin. Cenab-ı Allah esnafımıza bol rızık versin, vatandaşlarımıza sağlık versin” dedi. Başkan Büyükkılıç’a, İldem Pazarı ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal da eşlik etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu